Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania?

Czy filtracja wody jest konieczna
Czy filtracja wody jest konieczna?
Lipiec 23, 2018
Pokaż wszystkie

Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania?

Czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy wodę filtrowaną można pić bezpośrednio bez przegotowania? Odpowiedź jest bardzo prosta, osoby dorosłe mogą zaspokajać pragnienie wodą wodociągową, która została przefiltrowana w dzbanku Dafi jest bezpieczna, czysta oraz smaczna. Warto podkreślić, że woda, która płynie w kranie spełnia wszelkie restrykcyjne normy Unii Europejskiej i Ministra Zdrowia, z tego też powodu zwykle w niczym nie ustępuje niektórym wodom butelkowanym.

Woda z kranu bezpieczna do picia po przefiltrowaniu

W ostatnich latach większość stacji, które uzdatniają wodę, została rozbudowana albo zmodernizowana – w dużej mierze przez wsparcie finansowe z Unii Europejskiej, dzięki temu zapewniona zastała jakość wody na bardzo wysokim poziomie. W ramach wdrażania programu bezpieczeństwa bakteriologicznego, na stacjach, które uzdatniają wodę zostały zainstalowane również specjalne lampy promieniowania UV.

Niektóre instytucje twierdzą, że ich woda jest smaczna i zdrowa oraz jak najbardziej nadaje się ona do picia nawet prosto z kranu – czasami potwierdzają to nawet niezależne badania Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Istnieją przypadki, że woda z kranu przewyższa jakość źródlanej wody butelkowanej, jaką możemy kupić w sklepie. Coraz więcej osób ufa tym badaniom i decyduje się na picie wody z prosto kranu.

Obecnie nawet w niektórych restauracjach można napić się kranówki bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Są jednak osoby, które piją wodę z kranu, ale przefiltrowaną lub przegotowaną. Natomiast woda przegotowana jest mniej zdrowa pod względem chemicznym, ponieważ poprzez odparowanie wody zwiększa się stężenie związków chemicznych. Czasami woda z kranu jest bardziej wartościowa w minerały, może posiadać więcej: wapnia, magnezu oraz sodu. Oznacza to, że wcale nie ma potrzeby jej gotowania. Osoby, które nie chcą pić wody bezpośrednio z kranu ani jej gotować, często decydują się na jej filtrowanie – usuwa to drobnoustroje, szkodliwe związki chemiczne oraz zapobiega osadzaniu się kamienia w czajniku.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok