Filtry do wody- jakie wybrać
Filtry do wody- jakie wybrać?
Luty 26, 2018
Pokaż wszystkie

Jak filtrować wodę w domu?

Obecnie stan wody w kranach pozostawia wiele do życzenia. Pomimo, że woda, która dostarczana jest do naszych domów, poprzez wodociągi, zdatna jest do picia, to jej smak, a nawet zapach pozostawia wiele do życzenia. Wynika to z faktu, że może być ona wtórnie zanieczyszczona poprzez związki żelaza, które dostają się do wody z korodujących rur.

Twarda woda, również ma niekorzystny wpływ na nasze urządzenia AGD. Warto pamiętać, że zakamieniony czajnik czy ekspres do kawy szybciej się psuje, a przygotowywane dzięki nim kawy i herbaty nie smakują już tak dobrze.

Sposoby na smaczną i zdrową wodę w domu

Jak filtrować wodę w domu? Możliwości jest wiele.

Coraz więcej osób decyduje się na kupowanie butelkowanej wody mineralnej. Na pozór jednak jest to jedno z droższych rozwiązań jakie możemy zastosować. Biorąc pod uwagę wszystkie posiłki przygotowywane z takiej wody- jej zapotrzebowanie jest niezwykle duże.

Inne możliwości rozwiązania tego problemu, wiążą się z zamontowaniem w domu specjalnych filtrów. Mamy do wyboru zarówno mechaniczne filtry do wody, filtry węglowe, a także filtry z odwróconą osmozą oraz różnego rodzaju zmiękczacze do wody, które skutecznie ochronią nasze urządzenia przed osadzaniem się kamienia.

Filtry te bardzo dokładnie czyszczą wodę i usuwają zanieczyszczenia, jednak jak ma to miejsce np. przy filtrze o odwróconej osmozie, podczas filtrowania wody, wyeliminowane zostają również pierwiastki i sole mineralne niezbędne dla naszego organizmu. W takich przypadkach, musimy liczyć się z kolejnym wydatkiem jakim jest montaż mineralizatora, który wzbogaci wodę o cenne mikroelementy.

Dzbanki filtrujące wodę

Coraz bardziej popularnym i docenianym rozwiązaniem staje się zakup dzbanka filtrującego. Jest to bardzo funkcjonalne urządzenie, które skutecznie filtruje wodę kranową, a także chroni czajniki przed kamieniem. Przefiltrowana woda jest idealna do picia, wybierając odpowiednie warianty filtru, może być także wzbogacona o magnez. Dzbanki filtrujące firmy dafi zdobywają coraz to większe grono zwolenników, dzięki swojej wydajności – litr wody filtrowanej to koszt zaledwie 10gr. Szeroka gama filtrów i dzbanków pozwala klientom dobrać produkt do swoich oczekiwań.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok