Smak wody filtrowanej
Smak wody filtrowanej
Luty 26, 2018
Dafi czy Brita, który dzbanek wybrać
Dafi czy Brita, który dzbanek wybrać
Luty 26, 2018
Pokaż wszystkie

Filtrowanie wody w domu – sposoby

Filtrowanie wody w domu – sposoby

Wyróżniamy trzy najpopularniejsze sposoby na oczyszczanie wody kranowej w zaciszu własnego domu. Pierwszym z nich jest dzbanek do filtrowania wody. Jest to najpewniej najprostsza metoda oczyszczania wody, na którą praktycznie każdy może sobie pozwolić. Na rynku znajdziemy dzbanki różnych typów oraz marek. Wszystkie je łączy jednak prostota obsługi. I choć przeciwnicy tej metody twierdzą, że pozwala ona na jednorazowe przefiltrowanie zbyt małej ilości wody, to nic nie wskazuje na to, aby dzbanki filtrujące miały stracić na popularności. Taki dzbanek ma zamontowany wymienialny filtr najczęściej węglowy, który zatrzymuje szkodliwe substancje. Taki filtr wymienia się co kilka tygodni, a zużyty bez problemu można wyrzucić do śmieci, ponieważ jest nieszkodliwy na środowiska naturalnego. Możemy wybierać pomiędzy markami zachodnimi a polskimi, wśród których króluje firma Dafi. Jej produkty są doskonałej jakości, a do tego produkowane w Polsce co przekonuje wielu konsumentów. Woda z takiego dzbanka nadaje się zarówno do spożycia, jak i do używania w różnego typu sprzętach domowych jak żelazka czy czajniki bezprzewodowe.

Na rynku znajdziemy także specjalne filtry przeznaczone do ekspresów do kawy. Klienci cenią sobie je za to, że z ich pomocą przygotowywana kawa jest po prostu smaczniejsza. Dzięki takiemu filtrowi woda nie posiada zapachu oraz ma neutralny smak, dzięki czemu idealnie nadaje się do przyrządzenia pysznego kawowego napoju. Odpowiednia jakość wody wpływa także na żywotność samego ekspresu. Kamień pochodzący z niefiltrowanej wody może osadzać się na ekspresie i nawet spowodować jego awarię. Jeśli zaś wykorzystujemy filtry, to taka sytuacja nie będzie miała miejsca.

Ostatnia z metod domowego filtrowania wody jest najbardziej zaawansowana. Chodzi o odwróconą osmozę. Do jej przeprowadzania niezbędny jest specjalny aparat, który montuje się pod zlewozmywakiem w kuchni. Otrzymywana z niego woda jest doskonałej jakości, ponieważ filtracja membranowa usuwa dużą ilość zarówno zanieczyszczeń mechanicznych, związków rozpuszczonych, jak i szkodliwych mikroorganizmów. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku osmozy, używane są również wartościowe pierwiastki z wody, które należy uzupełnić mineralizatorem.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok