Filtry do wody- jakie wybrać
Filtry do wody- jakie wybrać?
Luty 26, 2018
Filtrowanie wody w domu – sposoby
Filtrowanie wody w domu – sposoby
Luty 26, 2018
Pokaż wszystkie

Smak wody filtrowanej

Smak wody filtrowanej

Producenci dzbanków oraz butelek filtrujących zgodnie z twierdzą, że filtrowana woda jest znacznie smaczniejsza niż woda butelkowana. Ma ich zdaniem także znacznie wyższą jakość od swojej butelkowanej koleżanki. Ponadto może być spożywana zarówno przez osoby dorosłe, jak i małe dzieci. Jednak aby woda posiadała komplet swoich walorów i odpowiednio smakowała, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach. Filtr koniecznie należy wymieniać co miesiąc. Pamiętajmy także o tym, że pierwsze 2-3 dzbanki filtrowanej wody po wymianie filtra nie nadają się do picia, ponieważ mogą zawierać one drobinki węgla z filtra.

Na naszym rynku najczęściej spotykane są filtru ze złożem z węgla aktywnego. Najprościej rzecz ujmując, substancja ta ma za zadanie usuwanie chloru i jego pochodnych z wody oraz poprawienie barwy, smaku oraz zapachu naszej wody kranowej, która bywa różnej jakości. Do węgla coraz częściej dodawane są inne składniki, które pozwalają np. na zmianę twardości wody czy np. jej pH. Dzięki temu woda filtrowana nie zostawia osadu na sprzęcie AGD takim jak ekspresy do kawy czy czajniki elektryczne. Dafi polski producent filtrów oferuje także filtry wzbogacone magnezem, dzięki którym możemy dodatkowo dostarczać sobie tego cennego pierwiastka.

Czasem, zdarza się, że woda płynąca z wodociągów jest tak niskiej jakości, że filtr trzeba wymieniać częściej niż co miesiąc. Jest to sprawa mocno indywidualna. Aby filtrowana woda zawsze była świeża, należy spożyć ją maksymalnie w 12 godzin od przeprowadzenia procesu filtrowania. Podkreśla to wielu producentów. Ma to szczególnie duże znaczenie, jeśli dzbanek stoi w nasłonecznionym miejscu i mogą się rozpocząć w nim procesy zakwitania. Dlatego dzbanek powinien stać w zacienionym miejscu, woda powinna być filtrowana regularnie, a całe urządzenie dokładnie myte po każdym przefiltrowaniu. Praktycznie wszystkie filtry dostępne na naszym rynku są przyjazne dla środowiska naturalnego, co sprawia, że bez obaw możemy je wyrzucać do śmieci, nie zaśmiecając naszego otoczenia.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies (ciasteczek), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ok